Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
56 postów 194 komentarze

Jaskinia Platona - opis z zewnątrz

prometeusz - Informatyk z zawodu, muzyk z zamiłowania , 29 lat, Kaliszanin. Jak działa umysł leminga w jaskini platona, czym są obrazy na ścianie i kto nimi steruje. Ale również , czym jest wg mnie duchowość, religia i co prowadzi do zbawienia

Żyjemy w absurdalnym świecie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Żyjemy w absurdalnym świecie, świecie niepotrzebnych cierpień Ludzie ludziom zgotowali ten los a nie niewidzialna ręka rynku

Nie wiem czy zdajecie sobie na codzień sprawę w jak absurdalnym świecie żyjemy.

Wszyscy zapierniczamy, często nie mając czasu na odpoczynek tak żeby wyrobić na rachunki, opłacić mieszkanie  i zarobić na jedzenie - a tymczasem jesteśmy otoczenie morzem absurdu ekonomicznego .

Możem wylanym na ogromną skalę . W jak pop..lonym świecie za chwilę postaram się udowodnić

W Chinach proszę Państwa stoi 64 mln pustostanów!!!!! Tak - dokładnie 64 mln !!

Wystarczyłoby dla wszystkich Polaków - prawie dla każdego po 2 !!!!

//gadzetomania.pl/2011/12/11/nie-tylko-ordos-tak-wygladaja-64-mln-chinskich-pustostanow

Zobaczcie puste miasta w Chinach:

Zbudowane w pocie czoła przez miliony słabo opłacanych robotników - którzy w tym czasie pewnie mieszkali w jakiś barakach w pobliżu miejsca budowy.
Zbudowane po to by stać i niszczeć !! Bo niewidzialna tutaj ręka rynku nie działa - nie działa tu zasada - cena jest taka jaką ktośgotów zapłacić za towar. Tutaj ceny nie spadają mimo braku popytu .Gdziesz więc ta niewidzialna ręka rynku ???

Pewnie developerom nie chciało się nią ruszyć - mają takie finansowanie - że wolą stracić wszystko niż tylko część i sprzedać poniżej kosztów ( jeśli rzeczywiście ceny musiałyby spaść poniżej kosztów ).
Ale tak jest  nie tylko w Chinach.
W Polsce, naszej kochanej Tuskostańskiej Polsce  wg wiceministra transportu ,budownictwa i gospodarki morskiej w Polsce w 2012 było 50 tys nowych pustych mieszkań

//www.bankier.pl/wiadomosc/Deweloperzy-buduja-a-mieszkania-stoja-puste-2735180.html

//www.skarbiec.biz/inwestycje/15_02_12_nieruchomosci.htmt

//www.gazetawroclawska.pl/artykul/740409,wroclaw-tysiace-pustych-mieszkan-czekaja-na-lokatorow,id,t.html?cookie=1

 Porządny Raport z Rynku nieruchomośći UOKiK  z 2014

Ale i w Hiszpanii mamy podobny absurd 1 mln pustych mieszkań a przy tym duża liczba bezdomnych :

www.youtube.com/watch

A może lepiej budować samemu :

//nieruchomosci.pb.pl/2617856,51702,polak-buduje-sam-bo-deweloperzy-maja-za-duze-marze

Inny przykład :

W Świecie rozwiniętym gospodarczo marnuje się 50 % procent żywności . Z czego 40 % jeszcze w marketach - towary które nie zostaną sprzedane przed upływem daty ważności .

Całe markety są wypchane po sufit masą różnych towarów , z których i tak wiadomo że na pewno nie zostaną wszystkie wykupione - widzieliście kiedyś w markecie brak jakiegoś towaru spożywczego ??

Tu chodzi o to że mają cieszyć różnorodnością - że jest bogato . Co prawda i tak nie mamy pieniędzy żeby kupić wszystko co nam się w markecie podoba, ale sam widok nas uspokaja - u mnie nie jest najlepiej ale przynajmniej nie ma pustych półek !!

I tak właśnie żeby nakarmić oczy jednych, nie pomaga się głodującym gdzie indziej !!

Mam dalej wymieniać ? ok

Kolejny absurd - fabryki

W centrach polskich miast przy terenach kolejowych jest masa hal produkcyjnych, niektórych w całkiem dobrym stanie - gdzie można by umieścić jakąś produkcję .
I tak nic tam się nie dzieje, więc miasto bądź PKP ( często PKP jest właścicielem takich terenów) mogłoby sprzedać takie tereny trochę taniej niż to wychodzi z lokalizacji takiego terenu.
A inwestorzy mogliby przebudować halę - bez potrzeby doprowadzania infrastruktury , gdzieś na wygwizdowo . Ale nie --- PKP terenu nie odda ( tak jest np z terenami koło Dworca Świebodzkiego we Wrocławiu - juz 7 lat próbują coś z nimi zrobić ) a inwestor woli zbudować od 0 halę gdzies 20 km od miasta .

Także wolny rynek wcale nie jest odporny na absurdy. Wolny rynek umożliwia wzbogacenie się wąskiej grupki ludzi . Jeśli taka grupa będzie miała wystarczająco dużo pieniędzy - nawet zdobytych uczciwie - to może podtrzymywać absurdy  nie poruszając

Wolna ręka rynku działa tylko wtedy gdy gracze mają podobne zasoby i podobne ryzyko .
Ktoś kto ma gigantyczną poduszkę finansową może pompować absurdalne przedsięwzięcie przez wiele lat nie tracąc na tym - ku szkodzie innych ludzi - a przy miliardach na koncie kilka milionów strat to pryszcz wobec ekstazy z realizacji swoich być może chorych planów . Dlaczego szkodzie ?

Ano dlatego że mógłby w tym czasie wydać pieniądze na coś co i ludziom i jemu wyjdzie na dobre.

I najlepiej takie pompowanie absurdu widać na przykładzie rynku nieruchomości - i w Polsce i za granicą - ceny nieruchomości powinny już DAWNOspaść o 50 60% ( czyli proporcjonalnie o tyle o ile wzrosło w 2008 ) procent - a tymczasem ktoś sztucznie powstrzymuje ten upadek zmniejszając go do maks 30 %.

A wy co o tym myslicie ? Jakie jeszcze znacie absurdy podtrzymywane przez Illuminatów ?

Kiedy ta banda skurwysynów, zrozumie że absurdu nie da się dłużej podtrzymywać ?

 

KOMENTARZE

  • @ Autor
    Znakomicie podjęty temat, celne przykłady i słuszna konkluzja. Również bardzo dobra decyzja o powtórzeniu wpisu, bo to częste zjawisko, że dobrych pozycji się nie zauważa – nie tylko tu na Neonie24, ale i w ogóle w sieci, zwłaszcza w blogosferze. Internet to właściwie Inert-net – narzędzie relatywizacji pojęć, zobojętniania emocji, wyładowywania frustracji, uświadamiania maluczkim ich niemocy i spętania siecią. Prawdopodobnie właśnie dlatego wspomniana „banda skurwysynów” może czuć się bezkarnie i jeszcze długo nie obawiać się społecznych reakcji. Hm, umysł leminga w jaskini Platona… Zainteresował mnie Pan. Będę tu zaglądał. Pozdrawiam. 5*

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY