Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
56 postów 192 komentarze

Jaskinia Platona - opis z zewnątrz

prometeusz - Informatyk z zawodu, muzyk z zamiłowania , 29 lat, Kaliszanin. Jak działa umysł leminga w jaskini platona, czym są obrazy na ścianie i kto nimi steruje. Ale również , czym jest wg mnie duchowość, religia i co prowadzi do zbawienia

Dlaczego Świat jest taki jaki jest ?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Otóż Świat jest więzieniem

Na pewno wielu z was zastanawia się dlaczego świat zamiast iść w każdym aspekcie w kierunku dobra, idzie meandrami raczej w dół niż w górę . Dlaczego mimo niebywałego rozwoju technologii, masowej produkcji , super leków które też mogłyby być dostępne masowo - mimo tego na świecie powstają coraz większe kontrasty - biedni biednieją, bogaci się bogacą , coraz więcej ludzi w Afryce cierpi głód gdzie do lat 60, 70 liczba głodnych malała , ludzie coraz więcej pracują przy coraz durniejszych i niepotrzebnych pracach ??? 
Wyjaśnienie można znaleźć w teori o NWO, Illuminatach czy Reptillianach . Ale ja znalazłem wyjaśnienie tak komplementarne, tak uderzające skalą kłamstwa i zwiedzenia ludzi i jednocześnie taką logiką że wywraca mózg na lewą stronę .. To wyjaśnienie to GNOZA i jej Pojmowanie świata .

Otóż wg tekstów gnostyckich - głównie z Nag Hammadi - sprawa jest prosta jak świat - Cały ten nasz Bóg Stwórca, stworzyciel Świata jest tylko chorym psychicznie tworem, wytworem - bąblem powstałym w Bogu Prawdziwym , Niepodzielnym który jest Poza Czasem i Przestrzenią - i to bąblem ,który nie wie że jest cząstką Boga Prawdziwego . On myśli że jest tylko SAM , że nie ma nic poza nim . Ponieważ nie czuje Pełni, nie czuje zrozumienia samego siebie , stworzył sobie swoje przedstawienie , którym jest Świat Materialny. To jego dzieło . Stworzył aniołów, demonów , strefy nieba i piekła ( wg Gnozy 7 Nieb i 5 Piekieł ) . Stworzył je tylko po to żeby mu oddawały cześć i wykonywały jego rozkazy. Anioły i demony - to są roboty proszę państwa , nic więcej ....
Ale one nie mają swojego rozumu. Natomiast rozum ma Człowiek . Człowiek pierwotnie jest duchowy - jest cząstką Świetlistego Ducha Św.  - Boga Prawdziwego , Monady . Człowiek Duchowy znalazł się w strefie tego Fałszywego Chorego Boga - JalbaBoatha (takie imię ma wg Gnozy)  - i zainteresował go , przyciągnął. Ponieważ Jalbaboath jest stworzony z zamglonego światła ( z mieszanki Światła z Ciemnością)  - jak każdy duchowy byt również dąży do zwiększenia swojej światłości  i zapragnął wchłonąć Człowieka Duchowego do siebie , skraść go - ( zobaczcie jak super jest to opisane w Przypowieści o złodzieju , o pustym domu dla demonów którym człowiek nieostrożny się staje) . Ale ponieważ nie mógł ograniczyć wolności Człowieka Duchowego bez Jego zgody musiał go oszukać .
Stworzył więc Raj - materialny ale piękny i umieścił tam Duchowego Człowieka . Własnie Człowiek w Raju nie był materialny , był jeszcze duchem . Ale aby Raj mógł istnieć - były w nim Drzewa , które miały na sobie Owoce - Światło pierwotne , które też Jalbaboath ukradł by napędzać doskonałość Raju . Drzewa te to znane wszystkim z Biblii Drzewo Poznania Dobra i Zła oraz Drzewo Życia.
Otóż co ciekawe,  wg tekstów gnostyckich do połączenia się ze światłem zawartym w owocach Drzewa Poznania Dobra i Zła  skłonił ludzi nie Szatan , ale Chrystus - Duchowy Chrystus który isniał zanim świat został stworzony.
I wtedy człowiek odkrył że jest nagi , ale nie nagi w sensie fizycznym - ponieważ jeszcze wtedy w Raju człowiek był samym światłem , nie miał ciałą - tylko nagi w sensie nagości Jego Światła wobec materii która go otaczała. 
I dlatego człowiek ukrył się przed Jalbaboathem po spostrzeżeniu tego faktu - zrozumiał że świeci Światłem którego pożąda Jalbaboath i w ten sposób wystawia się na żer Jalbaboatha , że jest wobec Jalbaboatha bezbronny i wystawiony na jego manipulacje i więzienie. Gdy tylko Jalbaboath spostrzegł że pierwsi ludzie dowiedzieli się kim są , natychmiast powziął plan żeby ograniczyć ich pamięć i spowodować amnezję . Więc wraz z demonami (Archontami jak ich nazywają pisma gnostyczne) oblekł Człowieka Świetlistego w brudną materię i zatruł Człowieka niepamięcią. Wygonił Człowieka z raju , a raj być może zostawił lub zlikwidował .
Pisma gnostyckie mówią też o tym że Adonai i Elohim to nie imiona Bogów w St. Testamencie , ale imiona dzieci spłodzonych podczas gwałtu z Ewą przez Jalbaboatha. Adonai jest podobno sprawiedliwy , natomiast Elohim nie.  Tak samo Kain był również jego synem . Natomiast Abel był synem Adama i Ewy . Dlatego Kain zabił Abla , żeby przejąć dziedzictwo ludzi i zamglić ich światło , zabrudzić . Człowiek zawsze wykazywał dużo rozumu i z czasem pojmował sztuczki Jalbaboatha . Dlatego też Jalbaboath w kółka wymyślał pomysły żeby uczynić ludzi łatwiejszymi do manipulacji. Z czasem wymyślił plan żeby zmieszać ludzi ze sobą i archontami i nakłonił archontów do mieszania się z ludźmi i stworzenia nowej rasy - bardziej podatnej na jego manipulacje. Jak się okazało archonci nie pasowali do ludzi i takie spółkowania nie końćzyły się sukcesem . Dlatego też Jalbaboath umożliwił archontom przybieranie ludzkiej postaci i zapładnianie kobiet jak ludzie. Doprowadziło to do stworzenia znanych z Biblii Gigantów. I tutaj teksty gnostyczne opisują przezabawną sytuację - Jalbaboath tak już namieszał tworząc rasę hybryd , że hybrydy te żyły tylko z krwii innych ludzi lub samych siebie. Siały wszędzie zło i zgniłe zepsucie. To było za dużo dla samego Jalbaboatha - postanowił zniszczyć swój plan - i zatopić przez siebie wymyśloną  rasę hybryd razem z ludźmi .Otworzył więc otchłanie ze zbiornikami wody i doprowadził do wszystkim znanego Wielkiego Potopu. Na szczęście Chrystus czuwał i uratował wiele ludzi którzy w różnych miejscach uratowali sie od zniszczenia.
Tak więc historia wydaje się całkiem inna na podstawie tych tekstów
Źródło - Biblioteka z Nag Hammadi . Kodeks I i II . Ksiądz WIncenty Myszor . http://lubimyczytac.pl/ksiazka/138515/biblioteka-z-nag-hammadi-kodeksy-i-i-ii


 
 

KOMENTARZE

  • Ciekawa notka
    To nie świat idzie w dół zamiast w kierunku dobra, to ludzie ;), ale ogólnie jest jednak lepiej niż 100 lat temu i wcześniej.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY